Способы ловли

На які тільки снасті не ловлять наші рибалки. Багато народні винаходу часом примітивні з вигляду, однак, від цього не менш уловисті. Ось і донка з пробкою відноситься до їх числа. Ця снасть у різних рибалок називається по-різному: одні називають таку донку комбайном, інші супутником, бомбою, ну а решта — смоктуном.

За розповідями старих рибалок ще радянської «гарту» ця донна снасть була в чомусь попередником фідера. Коротше кажучи, полегшений варіант «снасті-пробки» – це сама звичайна пластмасова пробка від «ПЕТ пляшки, яку обтяжили свинцевим грузилом, і до закріпленими повідцями з гачками. За принципом годівниць снасть заповнюється кормовими сумішами, всередині якої заховані рибальські гачки. Вага оснастки в зборі коливається в діапазоні від 20 до 30 грам.

Снасть працює подібно «макушатнику», коли риба спокушається смачним підкормкою із захованими всередині гачками, засмоктує його, а потім відбувається самоподсечка. Рибаку залишається лише почути і побачити сигнал, а потім витягнути рибу з води. Важливою перевагою коркової донки перед іншими є її «далекобійність», що дозволяє закидати на відстань до 120-ти метрів. На таку донну снасть цілком успішно ловляться і хижаки, і мирні риби.

Як ловлять на коркову донку

Давайте розглянемо принцип дії снасті. Як вже говорилося, в цьому варіанті рибної ловлі використовується обважніла грузиком пробка від Pet-пляшок. Саме її рибак набиває кормом пластелинообразной консистенції для того, щоб суміш не вивалювалася при забросах, і дуже швидко не вимивалася всередині водойми. Склад прикорму і ароматичних сполук рибак вибирає самостійно.

В пластилін ховаються гачки з капроновими повідцями, надійно закріплені на основний повідець через отвір заднього торця пробки. Його і потрібно прикріпити карабіном до основної волосіні.

У багатьох випадках «пробку» беруть білого та жовтого кольорів, але, як ви розумієте, колір снасті особливого значення не має. Рибам абсолютно все одно, якого кольору ваша снасть – її набагато більше цікавить смак і аромат корму.

Гачки можна використовувати самі різні. Їх вибір напряму буде залежати від умов риболовлі і від розміру риби. Пробка розташований у воді таким чином, щоб її денце дивилося вниз, а кормовий склад з гачками знаходився вгорі.

Гачки всередині пробок можуть:

 • повністю ховатися в «пластиліні»;
 • робоча частина з додатковою насадкою стирчить назовні з прикорму.

Риби досить швидко реагують на їжу, поїдають її, і надійно засекаются на гачок. Як правило, виважування не доставляє ніяких особливих проблем. Не помітити клювання практично неможливо, так як: чи відбувається потужний ривок, або, навпаки, волосінь повністю послаблюється. Датчик покльовки в обох випадках повідомить вам про це.

«Снасть-пробка» не відноситься до спортивних снастей, вона примітивна, але приносить непогані результати. Особливо ефективно її використання жаркими, літніми днями, коли представники іхтіофауни тримаються в придонних шарах, і звичайне вудилище не ефективно. Вигідно відрізняються коркові снасті від «пружин», де кількість витраченого корму набагато більше. Крім того, ця донка не вимагає особливої підготовки, тому закид відбувається набагато швидше.

І ще один важливий момент: лов на цей варіант снасті може відбуватися як поблизу від берегів, так і на далеких, глибинних ділянках водойм.

Як зібрати коркову снасть

Збирається таке пристосування наступним чином:

 • готуємо дві пробки: одну пластмасову, іншу жерстяну (наприклад, від пива).
 • Протикаємо їх шевським шилом. Отвори повинні бути розташовані на денці симетрично в двох місцях.
 • В отвори протягуємо дріт, яка послужить основою кріплення оснащення.
 • Алюмінієву пробку приблизно на дві третини заливаємо розплавленим свинцем таким чином, щоб в неї легко вставилась пластмасова пробка.
 • На основний повідець довжиною кілька десятків сантиметрів закріплюються два трьох сантиметрових повідка. Основний повідець прикріплюється до пробці карабіном через пророблені отвори.
 • Між повідцями встановлюємо бісеринку або кембрик (ближче до кріпильного вузла).
 • Снасть за принципом роботи відрізняється від інших. Коли відбувається заковтування рибою наживки, вона намагається поплисти геть, утягивая за собою всю конструкцію. В такий момент пробка залишається на місці, а рухається лише основний повідець.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  донка
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber