Объекты ловли

Короп – це серйозна риба. Щоб її виловити потрібно прикласти певні зусилля. Професіонали-карпятники мають у своєму арсеналі безліч снастей, але донна снасть без всякого сумніву користується найбільшою популярністю. Вона проста у використанні і надійний, що підтверджується досвідом багатьох користувачів.

Переваги донних снастей

Давайте розглянемо декілька позитивних сторін даних снастей:

 • фідерами можна користуватися практично на будь-яких водоймах і з різними глибинами;
 • виважування риби відбувається легше і швидше;
 • можна приманити рибу до місця лову підгодовуванням, забитої в годівницю;
 • снасть можна зробити самостійно і за короткий час;
 • є можливість укомплектувати донку сигналізаторами клювання;
 • ловля риби може здійснюватися різними способами;

Як укомплектувати донку з годівницею

Для лову риби на донну снасть її потрібно правильно укомплектувати. Найважливішими складовими є:

 • Вудлище. Найефективніше використовувати спиннинговую вудку, або фідер. Довжину палиці підбирайте в межах від двох до трьох з половиною метрів і з тестом 60-120 гр. Хороший результат показують штекерні двох колінні вудилища.
 • Котушку краще ставити безынерционную на 3.000-4.000. На шпулю повинно вміщуватися не менше 100 метрів волосіні. Бажано наявність байтраннера.
 • Волосінь повинна бути не дуже товстою, але, одночасно, надійною і міцною. Добре працює волосінь з перетином від 0.2 до 0.35 мм. Шнур використовуйте еластичний і з поганою пам’яттю. Непогані результати показують мононитки.
 • Як правило, для лову коропа на донку рибалки вирушають на глибоководні водойми, де немає яскраво вираженого течії, тому варто укомплектовувати вудилища не дуже важкими конусними або циліндричними годівницями. Можливе використання «клітин» і пружин.
 • Кілька слів про правильної оснащення донки з годівницею

  При використанні донної коропової риболовлі потрібно звернути особливу увагу на правильний монтаж конструкції. Досвідченим рибалкам відомо, що короп дуже сильний і спритний, і тому, якщо ви упустите з виду хоч один нюанс, на хороший улов розраховувати не варто.

  • Обладнайте снасть ковзаючим важелем (у багатьох випадках його замінить годівниця). Так слід вчинити для того, щоб при вчиненні покльовки риба не відчувала опору. В іншому випадку вона просто відпливе від ласощів. Для монтажу ковзного грузила потрібно зробити на основній волосіні два вузла таким чином, щоб між ними утворився відрізок, довжиною 10-20 см Вузли будуть слугувати обмежувачами ходу грузика.
  • Іноді в процесі використання снасті рибалки замінюють повідці, так як не завжди можна передбачити поведінку риби. Якщо покльовка довго відсутня, спробуйте замінити поводок на менш тонкий і не такий довгий. Гачок слід взяти меншого номера. Але щоб швидше прив’язати оснастку на водоймі, її слід підготувати вдома заздалегідь.
  • При лові великих коропів (більше чотирьох кілограмів) застосовуйте самоподсекающие снасті типу асиметричних петель, инлайна. Якщо вас цілком влаштовують примірники поменше, то самий ідеальний варіант – патерностер. Цей варіант володіє підвищеною чутливістю до поклевкам, що значно підвищує ймовірність улову.

  Кілька секретів для новачків

  Досвідчені рибалки знають практично все про донної ловлі коропа, новачки ж часто плутаються в самих основах. На хороший результат впливають: сезон лову, особливості водойми, прикормочные склади, і. т. п. Розглянемо деякі особливості хорошого коропового лову:

 • Не вішайте на гачок приманки з борошняних складів типу тесту, мастырки, хліба. У більшості випадків вони спадають з гачка навіть не долітаючи до води. Краще віддайте перевагу тваринам наживкам – вони будуть значно ефективніше. Наживки й насадки повинні порушувати у коропів апетит, активізуючи клювання риби. Непогано працюють порошать бойли, так як вони лише пробуджують апетит у риб, при цьому їх не насичуючи. Не забувайте обробляти приманку різними ароматизаторами.
 • Для кожного сезону вибираються різні види їжі: якщо навесні і восени краще в годівниці поміщати поживні компоненти з протеїнами і більш різкими запахами, то влітку краще використовувати більш солодкі аромати.
 • Дуже важливо правильно і точно закидати снасть в намічену крапку. Якщо у вас недостатньо досвіду, то варто попрактикуватися в цьому заздалегідь.
 • Бажано закидати корм на невелику за площею територію. В іншому випадку результати риболовлі будуть не дуже хорошими.
 • Якщо після деякого часу клювання немає, залиште обрану точку, і спробуйте щастя на інший. Через деякий час поверніться назад.
 • Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  Короп снасті
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  20.05.2015
  6 468

  Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі  15.04.2017
  511

  На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа  17.05.2015
  280

  Хто такий сазан (короп). Де водиться. Як і на що його ловлять.  13.05.2015
  261

  Популярні насадки для лову коропа  14.05.2015
  249

  Як приготувати бойли для лову коропа своїми руками  22.05.2018
  202

  Ефективна коропова рибалка влітку  12.06.2018
  155

  Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі  01.09.2016
  79

  Особливості ловлі карася в осінній період. Снасті, наживки, прикормки  15.06.2018
  78

  Супер ефективна приманка для коропа — картопля  19.06.2018
  65

  Чим відрізняються між собою короп і сазан