Объекты ловли

Фауна нашої країни досить багата. У численних водоймах можна зустріти величезну кількість всілякої риби. Але далеко не всякий рибак зможе відрізнити коропа від сазана, адже вони є представниками одного загону і дуже схожі між собою. Більш того, багато рибалок і зовсім вважають їх одній і тій же рибою. У цій статті будуть розглянуті основні відмінності і подібності коропа і сазана.

Види карпа

Ця риба є окультуреного формою сазана. Вважається, що селекціонери вивели карпа з метою отримання примірників більшого розміру і ваги. Можна виділити три різновиди карпа:

 • Звичайну
 • Дзеркальну (королівський короп).
 • Голу.
 • Все тіло карпа покриває велика коричнева луска (іноді вона буває жовтуватою). Її забарвлення багато в чому залежить від місця проживання риби. Інші різновиди або не мають луски взагалі, або її дуже мало присутній на тілі риби.

  Карпи продовжують рости досить довгий час (до однієї чверті свого життя), далі зростання зупиняється. Зустрічалися екземпляри до метра в довжину, і які мають масу приблизно в 25 кг.

  Через характерний будови органів травлення короп постійно харчується, і споживає все, що тільки попадеться йому на шляху.

  До настання статевої зрілості водяна свиня (таке прізвисько дали цій рибі) намагається триматися в зграї, а потім йде в одиночне плавання. У зимовий період працездатність карпа різко падає.

  Як правило, короп може жити в будь-яких водоймах, але намагається перебувати в місцях з рясною рослинністю і стоячою водою.

  Види сазана

  Ця риба – типичнейший представник загону коропових. Має золотисту зі світло-синім відливом луску і темною окантовкою. Забарвлення сазана неоднорідна: у верхній частині тіла він темний, а до живота стає світліше. Чим старше стає риба, тим яскравіше забарвлення. Плавці мають сизий колір, а на хвості вони червоно-коричневі. Голова велика, загострена, є вуса, рот у риби великий і м’ясистий.

  У великих водосховищах можуть зустрічатися сазани вагою, що перевищує тридцять кілограм. Вони можуть жити більше тридцяти років. Сазани люблять тепло, тому в південних регіонах спостерігається велика популяція диких карпов.

  У природі є кілька форм сазанів:

  • прісноводна;
  • морська;
  • напівпрохідна, яка для метання ікри переміщається з морів у пониззя річок.

  Як і інші представники загону коропових, сазан не має шлунка, тому харчується скрізь і завжди. Взимку впадає у стан сплячки. Навесні він прокидається, і спрямовується на пошук рослинної їжі (водоростей, рогози, стебел очерету). В осінній період вживає тваринні корми.

  Які ж відмінності між цими рибами

  Хоч короп і сазан є найближчими родичами, але все ж вони відрізняються як за зовнішніми ознаками, так і за ареалу проживання.

  Короп здатний приносити велике потомство, що представляє вигоду для розплідників. У сазана тіло довше, короп ж лунає вшир. Крім того, сазани, досягнувши статевої зрілості припиняють свій ріст, а його одомашнена форма росте все життя.

  Коропи живуть у водосховищах із замуленим дном і водою, що не містить багато кисню, а для сазанів такі місця не дуже підходять.

  Сазани воліють річки з швидкою течією, короп, навпаки, такі водойми зовсім не любить.

  Тепер, знаючи основні відмінності цих риб і особливості поведінки, вам важко буде їх сплутати між собою.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  Короп, сазан
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  08.02.2016
  988

  Сазан. Середовище існування та спосіб життя сазана  15.04.2017
  510

  На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа  17.05.2015
  278

  Хто такий сазан (короп). Де водиться. Як і на що його ловлять.  13.05.2015
  260

  Популярні насадки для лову коропа  14.05.2015
  247

  Як приготувати бойли для лову коропа своїми руками  22.05.2018
  199

  Ефективна коропова рибалка влітку  12.06.2018
  146

  Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі  15.06.2018
  78

  Супер ефективна приманка для коропа — картопля