Зимняя рыбалка

Мормишка, отримала визнання серед рибалок вже на зорі ХХ століття, але основним способом лову, мормишка стала після 1945 року, в повоєнний час. Сьогодні мормишка і прямовисне блеснение, вважається класикою в риболовлі, але періодично мормишка зазнає деякі зміни. Останнім ефективним зміною в мормишки, визнаний безмотыльный варіант, на «мурашки» або «чортик».

«Чортик» вважається приманкою проміжного порядку між безмотыльным варіантом блешні і блешнею, за уловистости не поступається. Перевагою «чортика», є невелика амплітуда коливань, для досягнення хорошою «гри». Тому рибалки, знакомящиеся з безмотыльным способом лову, швидко освоюють нехитре пристосування.

Мормишка з насадкою

Гачок з насадкою гірше «грає», але запах наживки посилюється і приваблює рибу більше. Враховуючи, що деяка риба реагує тільки на наживку, завдяки своїй особливості вловлювати наживку візуально, безмотыльная ловля підходить не завжди. Насадочная мормишка, компенсує погану гру полірованої до блиску дробом, створює гру кольору, залучає рибу на дні водойми.

Що приваблює рибу в безмотыльных мормышках

Сприйняття рибою безмотыльной блешні, здійснюється бічною лінією (чутливий орган, що сприймає найменші коливання).

Слух у риби розвинений краще зору, тому коливання вона вловлює краще. Колір, з аналогічного відстані, риба вловлює по-різному, тому єдиної думки в який колір фарбувати «мурашки», серед рибалок немає.

Підсадки

Роль підсадки, грають шматочки кембрика (ізоляційна трубка для проводів), шматочки гуми, намиста або бісер. Кольори привертають рибу по-різному: жовтий приваблює окуня, а також зелений і чорний в різних комбінаціях. Густеру, привертає червоний і білий колір, плотву білий і чорний колір.

Причина уловистости безмотыльной блешні

Використання безмотыльной блешні для лову окуня, забезпечує багатий улов з причини поділу окуневої зграї на ієрархії. Найбільші особини, почувши принаду, рвуться вперед і відтісняють дрібних родичів. Погана «гра» блешні, теж забезпечує улов, але в основному випадкових особин, розраховувати на певну рибу, не можна.

Про «мураху»

«Мураха», «уралка», «грушка» і «крапля» — безнасадочные блешні, які використовуються і як насадкові снасті (іноді). Підвіска фіксується під кутом до 35 градусів, а шийка між сферами, повинна бути тонкою. Хорошу гру забезпечує тільки тонка і міцна волосінь.

Про «чертике»

«Чортик» являє собою мормишку з трьома гачками, вертикально закріплені на волосіні. Різноманітні по формі «чортики», мають своє призначення, конусними, ловлять густеру і синца, бочки – ловлять окуня. Чорний «чортик» найпопулярніший, але колір не грає великої ролі при лові, головне, використовувати гарну перенос (бісер, кембрик, гума).

Звичайна мормишка програє «чертику», амплітуда коливань якого більше, а частота менше, тому «чертятники» завжди залишаються в плюсі.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
мормишка
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber